Każda instalacja, ułożona nawet w najbardziej fachowy sposób, po pewnym czasie ulega zużyciu, powodując konieczność naprawy. Jeżeli mamy do czynienia z nieszczelnością rury bądź połączenia, możemy zastosować system obejm remontowo-naprawczych. Na rynku dostępne są żeliwne obejmy naprawcze i montażowo-naprawcze, które umożliwiają naprawienie przecieku bez potrzeby wymiany rury, spawania czy gwintowania elementu instalacji hydraulicznej. Takie obejmy są niezastąpione do szybkiej naprawy uszkodzeń mechanicznych, korozji w przewodach wodociągowych i uszczelnianie pęknięć powstałych podczas mrozów, a nawet można nimi uszczelniać przewody sprężonego powietrza.

Najczęstszymi naprawami instalacji hydraulicznych są naprawy elementów centralnego ogrzewania. W procesie zarówno modernizacji, jak i naprawy instalacji przydatnym rozwiązaniem są rury miedziane. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość stosowania miedzianej rury z zespoloną osłoną z tworzywa sztucznego, co jest nowością na rynku instalacji. Zachowując bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, cechuje się doskonałą plastycznością. W razie potrzeby rurkę możemy wygiąć ręcznie bez użycia giętarki, natomiast przecinamy ją za pomocą nożyc. Co ważne, rury mogą być łączone za pomocą złączek zaprasowywanych, co znacznie skraca prace naprawcze. Jednak naprawa instalacji hydraulicznych to nie tylko instalacje centralnego ogrzewania.

Sprawna instalacja oraz naprawa urządzeń łazienkowych jest domeną wykwalifikowanego hydraulika. Wymiana cieknącego brodzika czy kabiny prysznicowej, naprawa kompaktu WC przyłączenie zmywarki czy pralki to tylko kilka z szeregu możliwości, jakie wynikają z obecności instalacji hydraulicznej w naszym domu.

Co zatem zrobić, gdy zauważymy wyciek z rury? Jeżeli jest In mały, możemy go uszczelnić choćby silikonem. W sytuacji, gdy ciśnienie w rurze jest większe, warto użyć konopi. Należy pamiętać przy wszelkich naprawach, aby zamknąć zawór wody. Dzięki temu obniżymy napięcie rur, umożliwiając szczelne zabezpieczenie przewodu wykorzystywanym przez nas materiałem.